FUE


Klasik metotlara göre Follikuler Unite Extaction (FUE) Avantajları


DHI


- DHI (Direct Hair Implantation) Yönteminde bir cm²’ye 75-110 saç yerleştirmek mümkündür. İnce saçlarda sayı artar.
- DHI (Direct Hair Implantation) yönteminde, saçlar hair pen (saç ekim kalemi) ile cilt altına enjekte edildiğinden, ekilen saçların çıkma yüzdesi daha yüksektir.
- DHI (Direct Hair Implantation yöntemi; FUE (Follicular Unit Exraction) metoduna göre, (ithal edilen iğnelerden dolayı) daha pahalıdır.

FUE


- FUE (Follicular Unit Exraction) Metodu ile saç yapısına bağlı olarak 1 cm²’ye 35-60 adet saç yerleştirmesi yapılabilir.
- FUE (Follicular Unit Exraction) metodunda, ekim yapılacak alana önceden kanal açıldığından kan pıhtılaşması sonucu ekilen saçların bir kısmının (%5-10 arası) çıkmaması ihtimal dahilidir.
- FUE (Follicular Unit Exraction) metodu ; DHI (Direct Hair Implantation yöntemine göre daha ucuzdur.


FUE (Follicular Unit Exraction)

Dikişsiz Yöntem

FUE ile saç ekim işlemi;
Saçlı bölge 1-2 mm uzunluğunda tıraş yapılır, sınırlı uyuşturma uygulamasıyla kafanın saçlı bölgesinden iki kulak arası şakaklar dahil ve göğüs, sırt, omuz veya sakaldan saç kökleri alınır. Bu işlem için genellikle 0.6 ile 0,7 mm çapında 3 - 4 mm uzunluğunda çok ince özel iğne uçları (punch-panç) yardımı ile yapılmaktadır. İhtiyaç durumunda sırt, omuz, çene altı veya göğüs kıllarından da lokal anestezi altında, saç köklerinin alınması ve tek tek saçsız alana yerleştirilmesi ya da seyrek olan bölgeye sıklaştırma yapılması işlemidir.
FUE işleminde
a) Kullanılan iğne uçları 0.6 ile 0.7mm’dir.
b) Doğal görünüm bozulmadan
c) Kesi işlemi olmadan
d) Dikiş işlemi olmadan
e) Kanama ve iz olmadan
f) Tek seansta binlerce saç kökü ekim yapabilme
g) Fire yok denecek kadar az
h) Yaklaşık 7 ile 10 günde tamamen iyileşme
Gibi kolaylıklar sıralanabilmektedir ayrıca FUE işleminde yan etki bulunmamaktadır.