SAÇ TİPLERİ

Saçlarımızı özelliklerine ve yapılarına göre birkaç başlık altında sıralayabiliriz.

Normal Saçlar: Sağlıklı bir saç yapısında ilk göze çarpan unsurlar saçların Parlak, canlı ve sağlıklı görüntüsüdür. Saçın güzelliğini ve doğallığını koruyabilmek için basit bir bakım şekli düzenli olarak yıkama ve tarama yeterlidir.

Kuru Saçlar: Saçlı derideki yağ bezlerinin yeterli yağ salgılamaması ve dış etkenlerden çok kolay etkilenmesi sonucunda yıpranmış ve mat bir görüntüye sahip saçlardır.

Yağlı Saçlar: İnsanların yüz derileri gibi kafa derileri de değişkenlik gösterir. Yüz derileri yağlı olan kişilerin genellikle kafa derileri de yağlı olur. Bu tip insanlarda normalden fazla yağ salgılandığından saç bakımı ihmal edilirse saçlar sanki birbirine yapışmış gibi sağlıksız ve kepekli bir görüntü ortaya çıkar.

Kırık Saçlar: Bakımsız ve cansız görünümlü uçları kırılmış ve kabarmış saçlardır. Kozmetik ürünlere sıkça müracaat etmek, perma, defrize vb. işlemler saça zarar verme ihtimali taşımaktadır. Böyle durumlarda saçlar normal hale gelene kadar düzenli bakım uygulanmalı ve sık, sık kestirme önerilmektedir.

İnce Telli Saçlar: İnce telli saçları doğal bir kalınlığa getirmek bugünkü imkânlarla mümkün değildir. Ancak ince telli saçlara yapay kalınlık kazandırmak için kalitesi tescillenmiş ürünlerin kullanılması tavsiye edilebilir.