Operasyon SonrasıSaç ekim işlemini tamamladıktan sonra mükemmel sonuca ulaşmanız için sizlerin dikkatine sunduğumuz birkaç konu var.

- İlk üç gün terlememeye özen gösterin. - Doktorunuzun reçete ettiği ilaçları mutlaka düzenli olarak saatinde kullanınız. - Saç ekimi yaptırdığınız günü saymadan iki gün süre ile yine kanı sıvılaştıracak ilaç ve içeceklerden uzak durmalısınız. - Saç ekilen bölgeye özen gösterin ve herhangi bir cisim temasından koruyun. - İyileşme sürecinde oluşabilen küçük kabukları kaşımayın ve kaldırmayın. - Yıkama işleminde kullanacağınız losyon veya köpüğü istenilen süre kadar bekletiniz. - Çalıştığınız işyeri ortamının kirliliğine bağlı olarak gerekirse şapka takınız. - Saç ekim işleminden sonra yaklaşık altı hafta süre ile aşırı güneş ışığına maruz kalmayın sauna, solaryum (güneş odası), boya, kına gibi kozmetik ürünlerden uzak durun, top oynama topa kafa vurma gibi faaliyetlerden ve darbe almaktan kaçının.

Saç ekim operasyonu sonrasında size ayrıntılı olarak yapmanız gereken işlemler anlatılacaktır ve yazılı olarak verilecektir. Sizin yapmanız gereken sadece anlatılan ve aynı zamanda yazılı olarak size verilen işlem basamaklarına eksiksiz uymanız olacaktır.